УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

4_1150_350   

 

ТРИ МІФИ ПРО ВСТУП ДО ПОЛЬСЬКИХ ВНЗ

 

       

      Маючи понад десятилітній досвід роботи у сфері освітніх послуг, ми прагнемо  застерегти абітурієнтів та їх батьків від неякісних (недостовірних) послуг певних посередницьких агенцій, що стосуються навчання у польських вишах. Тому розвіюємо найпоширеніші міфічні тези:

1. Чим раніше укладемо угоду –тим раніше ви вступите.

          Якщо Вам озвучують такі речі, знайте, це є повний абсурд. Адже у кожного польського вишу є свій хромонограм вступу, і розпочинається він найраніше у квітні, а у більшості вишів це кінець травня або ж початок червня.  При цьому основним критерієм для прийняття абітурієнта є - наявність належним чином оформленого та поданого до ВНЗ свідоцтва з додатком про закінчення школи (апостилізовані та/або перекладені). Які, Ви  отримаєте лише у кінці червня ( у крайньому випадку, так відбувається протягом останніх років, згідно українського законодавства). Тому укладення угоди з таким посередником, скажімо до нового року, лише позбавить вас можливості добре обдумати свій вибір, і аж ніяк не прискорить процес вступу.

         Єдиним винятком для укладення угоди скажімо взимку, є підготовка документації для вступу за програмами безкоштовно навчання , у тому числі і   вступу через NAWA, що розпочинається уже у лютому, або за конкурсом, наприклад Варшавська політехніка (квітень)…Дізнатись детальніше про можливість безкоштовного навчання у 2020 році Ви можете у нашій попередній статі за посиланням.

          Тому, якщо мова йде про безкоштовно навчання, і ви хочете скористатись послугами посередника, Ми радимо укладати угоду завчасно ( січень – лютий), коли ж мова йде про платне навчання то граничним терміном для державних вишів є червень, для приватних липень.

 

2. У польському виші можна навчатись не знаючи польської мови. А ще ряд агенцій  «можуть самі підтвердити» ваш рівень знання мови...

          Почуєте такі  слова –  просто тікайте!  Але, якщо ж Ви обрали англійську мову викладання, тоді дійсно польську мову можна не знати, однак сам факт володіння нею на комунікативному рівні, значно полегшить життя дитини у незнайомій країні.  

          Що ж стосується навчання у державних вишах – то володіння польською є обов’язковою вимогою усіх ВНЗ на рівні не нижчому В2, при цьому знати мову не є достатньо – потрібно документально підтвердити такий факт державним сертифікатом Польщі. Будь який інший сертифікат, виданий та засвідчений мовною школою, університетом… тощо – не має юридичної сили на території Польщі. Він є просто папірцем.

Де і кому можна здавати Державний сертифікаційний іспит з польської мови у 2020 році та що для цього потрібно Ви можете ознайомитись у нашій попередній статі.

 

3. Розмір рекрутаційної оплати може бути різним.

          Не може!  З 2019 року законодавством Польщі встановлено, зобов’язання для державних та приватних вишів брати рекрутаційну оплату у розмірі 85 злотих.  Хоча у даній ситуації слід зазначити, що й певні державні та приватні виші «хитрять», встановлюючи такі поняття як вписова оплата (наприклад Лодзінський Університет – у розмірі 100 євро, Університет Лазарськего у розмірі 200 євро)… Правда побирати такі платежі від студента вони можуть лише після завершення процесу рекрутації. У той же час, багато вишів практикують і звільнення від рекрутаційної оплати, у так званні промоційні дні (наприклад подача документів у визначений день = повному звільненню від сплати рекрутаційного внеску).

Тож, звертаємо увагу, що розмір рекрутаційної оплати однаковий для всіх: і для власників карти поляка, і для іноземців, і для самих поляків, та становить 85 злотих.

 

Тому,  ми радимо бути обачними при виборі  посередника освітніх послуг, адже не завжди «розкручена» реклама  є гарантією якості!

.

Передрук даного матеріалу дозволено виключно з посиланням на сайт http://unekostudy.com