Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

 

Про Державний сертифікаційний іспит з польської мови.  

        Сертифікаційний іспит з польської мови – це можливість для іноземців (та поляків, що проживають за кордоном) на підставі складеного іспиту у визначені дати отримати документальне підтвердження володіння польською мовою виключно в уповноважених центрах Міністерства Науки та Вищої Освіти Польщі, тобто сертифікат єдиного державного зразку.

        Станом на лютий 2024 року у світі налічується 69 таких суб’єктів. Більшість з яких територіально знаходиться у Польщі та представлені, як правило, вищими навчальними закладами  напр., Ягелонський Університет, Варшавський Університет, Лодзінський Універистет і.т.д..

        Однак і в  Україні є уже  сім  уповноважених центрів, зокрема це наш освітній центр Uneko Group Sp. z o. o. w Łucku , а також Narodowy Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franki,  Czarnomorski UniwersytetNarodowy im. PetraMohyły w Mkołajowie, Centrum Rozwoju i Partnerstwa "Polonia" w Winnicy (Ukraina), Spółka z o. o. ORATIO, Inozemna Mowa, Centr SwP – Zubakina S.K. w Charkowie .

         Додатково слід зазначити, що через воєнні дії, усі центри, окрім ТОВ ЮНЕКО ГРУП, перенесли свою діяльність до Польщі .  Тобто фактично від 2022 року здати іспит з польської мови на території України можна лише у м. Луцьку в уповноваженому центрі ТОВ ЮНЕКО ГРУП, який  проводить іспит раз у рік, як правило у червні, на наступних рівнях :

  • В1 та В2 для дорослих ( 18 років та більше)
  • В1 та В2 для дітей та молоді ( 14-17 років) .

        Для складення іспиту з польської мови слід за два місяці до такої дати  здійснити реєстрацію на сайті уповноваженого центру. З переліком центрів, що проводитимуть іспит можна ознайомитись на сайті  Державної Комісії Польщі. Тобто, якщо ви плануєте здавати іспит, наприклад  22 червня, то  22 квітня на сайті Комісії буде оприлюднено список центрів, які  проводитимуть екзамен у червні.

       Після реєстрації в уповноваженому центрі, слід здійснити оплату за складення іспиту, а згодом і мита за сам сертифікат. Не залежно від місця/країни  здачі  оплати є всюди ідентичними (напр., В1/В2 для дітей та молоді – 90 євро, В1/В2 для дорослих – 150 євро). Як ви напевно помітили, станом на разі існує цінова різниця за складення екзамену для дорослих та  молоді, однак різниці у отриманому сертифікаті не має. Оскільки обидва є єдиного державного зразку, і обидва не мають терміну дії, тобто є безстроковими.

       Окрім вартості іспиту, учасники, які успішного склали такий іспит, додатково оплачують мито за державний сертифікат у розмірі  20 євро.  

       Зверніть увагу, що від моменту складення іспиту до моменту отримання сертифікату проходить орієнтовно 5 місяців. Тому, абітурієнтам, що розглядають можливість продовжити здобувати освіту у польських вишах, - слід завчасно потурбуватись про отримання державного сертифікату з польської мови, ( або ж зупинити свій вибір на тих вишах, які самостійно здійснюють підтвердження рівня володіння).


 

Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

 +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

    або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805