Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Що таке державний сертифікат з польської мови? Де  можна  здавати іспит, щоб отримати такий сертифікат? В які дати проводиться іспит та коли варто здавати? Який рівень володіння польською мовою мені необхідний для продовження навчання?.... На ці та інші запитання відповідаємо нижче        

 

     Щороку ми спостерігаємо, як сотні дітей, що закінчують курси навіть у дуже "розкрученій" мовній школі, здають іспит на платній або безкоштовній основі – отримують у результаті  «сертифікат - папірець». Тому, щоб  не потрапити у таку пастку, ТОВ ЮНЕКО ГРУП акцентує Вашу увагу на  наступне:

       1.Що таке державний сертифікат з польської мови?

       Відповідно до законодавства Республіки Польща єдиним документом, що підтверджує рівень володіння польською мовою є Сертифікат володіння польською мовою як іноземною (сertyfikat Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego).

        Або кажучи зрозумілою мовою, це документ єдиного державного зразку Республіки Польща, викладений на захищеному бланку. Такий Сертифікат видається на підставі іспиту, що проводиться виключно в уповноважених центрах, визначених Міністерством Науки та Вищої Освіти Польщі

       2. Де  можна  здавати іспит, щоб отримати державний сертифікат?

       Виключно в уповноважених центрах  Міністром Науки та Вищої Освіти Польщі. Станом на березень 2021 року у світі налічується 45 таких суб’єктів, в  Україні  шість, зокрема:

  •  Uneko Group Sp. z o. o. w Łucku
  • Łucka SpecjalizowanaSzkoła I-III stopnia Nr 1
  • Narodowy Uniwersytet Lwowski im. Iwana Franki
  • Czarnomorski UniwersytetNarodowy im. PetraMohyły w Mkołajowie
  • Inozemna Mowa, Łuck
  • Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (Ukraina)

       3. В які дати проводиться іспит та коли варто здавати?

       Іспит з польської мови проводиться  у дати визначені Міністром Освіти і Науки Польщі, так, у  2022 році іспит з польської мови, можливо буде скласти:

  • 6-07 лютого 2022 р на рівнях B1, B2  - для дорослих
  • 26-27 березня 2022р на рівнях B1 i C1 - для дорослих  та B1 - для дітей та молоді
  • 25-26 червня 2022р на рівнях  B1, B2 - для дорослих та  B2 - для дітей та молоді
  • 05-06 листопада 2022р - рівнях B1, B2 i C2 - для дорослих

       Якщо Ви плануєте  вступ до польських навчальних закладів, слід завчасно потурбуватись про наявність сертифікату, адже від факту здачі іспиту до моменту отримання сертифікату проходить  2 - 3 місяці. Тобто, якщо вступна компанія розпочинається у червні, то найоптимальнішою  датою для складення іспиту є березень. Також, ми звертаємо увагу, що для здачі іспиту слід здійснити онлайн реєстрацію, яка розпочинається за два місяці до дати проведення іспиту, отримати підтвердження та сплатити мито за участь у іспиті.

       4. Який рівень володіння польською мовою мені необхідний для продовження навчання?

        Звісно, чим вищий тим краще. Зазвичай це рівень В2. Однак, відмітимо, що за тенденцією вступної компанії у 2021 року все більше польських вишів допускають підтвердження  володіння польською мовою на рівні В1, мається на увазі саме наявність сертифікату ( certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1 wydany przez podmiot uprawniony przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego).  Зокрема, це Варшавська Політехніка, Вроцлавський Університет, Краківський Педагогічний Університет, Університет Адама Міцкевича у Познані та ін.

       5.  Який іспит мені здавати для дітей та молоді чи дорослих?

          Якщо вам не виповнилось ще 18 років, обираєте варіант іспиту для дітей та молоді. Оскільки:

- ви отримаєте абсолютно ідентичний сертифікат (без терміну дії), незалежно від того чи здаватимете ви іспит для дорослих чи молоді;

- іспит для молоді вартує значно дешевше (різниця між іспитом для дорослих може сягати від 30 до 60 євро). Так, вартість іспиту для молоді на рівні В2 , згідно норм польського законодавства складатиме 90 євро, а для дорослих від 120 до 150 євро; 

- вимоги щодо кількості набраних балів для молоді є більш лояльні ніж для дорослих. Тобто, молоді достатньо набрати не менше 50% з усіх частин іспиту.

 

          І пам’ятайте, що тільки сертифікат отриманий на підставі держаного сертифікаційного іспиту в уповноваженому центрі, є єдиним документом, що засвідчує рівень володіння польською мовою та приймається усіма без виключення вишами та держаними установами Польщі.


 

           Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

 +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

  або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43000
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805