Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Відповідаємо  на запитання - як стати пілотом у Польщі  та де  навчають авіаційним спеціальностям

 

            Якщо Ви мрієте здобути професію пілота,  слід  приготуватись до багатьох годин теоретичного та практичного навчання,  важких іспитів та чималих витрат. Готові? Давайте аналізувати/

             Перш за все, слід  розуміти, що для того щоб стати пілотом, слід пройти не лише фахове навчання, але й отримати відповідну ліцензію. У цивільній авіації Польщі є три базові ліцензії:

PPL(A) — Private Pilot Licence (Aircraft) . Ліцензія приватного пілота.

Це туристична ліцензія, яка дозволяє здійснювати лише рекреаційні польоти за гарних погодних умов (не надає право на перевезення  пасажирів з метою отримання прибутку). Щоб отримати дану ліцензію, слід досягнути 17 років, пройти понад 100 годин теоретичного навчання і 45 годин практичного навчання,  скласти іспити. Вартість ліцензії PPL (A) становить приблизно 20-30 тисяч злотих.

CPL (A) - Commercial Pilot Licence (Aircraft). Ліцензія комерційного пілота

Це ліцензія професійного пілота, завдяки якій ви можете керувати літаками  для комерційних цілей (вагою до 5,7 тонни з обмеженням кількості пасажирів до  9) . Також така ліцензія надає право бути другим пілотом  уже на Боїнгах і Аеробусах.  І саме так робить більшість пілотів у Польщі. Адже це  дозволяє їм отримати необхідні години польоту для наступної ліцензії ATPL (не менше 200 годин)

ATPL (Airline Transport Pilot Licence)

Це найвища ліцензія, яку комерційний пілот може отримати в цивільній авіації. Ця ліцензія дозволяє контролювати повітряні судна вагою понад 5,7 тонни і приймати на борт понад 9 пасажирів. Для отримання ліцензії ATPL (A), слід пройти навчання, що охоплює  120 лекційних годин,  530 годин самонавчання, скласти теоретичні та практичні іспити.  

       Після отримання ліцензії CPL (A), дозволу IR (A) (польоти за показами приладів, незалежно від погодних умов) та MEP (L) (політ на багатомоторних літаках),  здачі іспитів, отримується так званна   ліцензія liniową zamrożoną - ATPL (A) FROZEN.

        Повну ліцензію ATPL (A) можна отримати після 1500 годин нальотів, включаючи 300 годин IR (A) та 200 годин. в багатоекіпажі.

        Загальна вартість ліцензій CPL (A) та ATPL становить близько 150-200 тисяч злотих.

       Де можна навчатись?

       У Польщі  цивільних пілотів готує Politechnika Rzeszowska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie , Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie (як правило, випускники все ж таки обирають військову авіацію) та від недавна Lazarski University за напрямом Aviation Law and Professional Pilot Licence.

 


 

Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

+38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

Графік проведення консультацій  – з понеділка по середу, з 10:30 до 13:00

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43000
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805