Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Студентська міграція – національна проблема чи вимушеність, або чому українські студенти вибирають освіту  у польських вишах.

          Нещодавно схоже питання обговорювалось на одному з ефірів місцевого телебачення, і саме цей фактор, став чинником до більш детального висвітлення даної тематики, у розрізі навчання у ВНЗ Польщі, отож...

         Надаючи послуги з допомоги у вступі до ВНЗ Польщі, Ми зустрічаємось з абсолютно різними мотивами, яким керуються абітурієнти або ж їх батьки, як правило найбільш поширеними є:

  • отримання більш якісної освіти та диплому, що дає право працевлаштуватись і у ЄС і у Світі.   І з цим варто погодитись, оскільки український диплом у більшості випадків потребує не лише юридичної процедури нострифікації або ж легалізації, але й процедури підтвердження рівня знань або досвіду;
  • можливість здобувати безкоштовну освіту. І ось тут цікаво, що якщо українська влада щороку скорочує кількість бюджетних місць – то на противагу їй, напевно, польські виші – збільшують і мова йде не лише про власників карти поляка, але й про тих абітурієнтів які її не мають;
  • можливість працювати під час навчання;
  • переїзд до батьків, що уже проживають/працюють у Польщі

      Були й такі абітурієнти, котрі  польські виші розглядали як стартовий майданчик для продовження освіти  у Німеччині, Великобританії, США. При цьому ми здійснювали детальний аналіз програм обміну та програм подвійного диплому… До речі,  тут варто відмітити,  що і українські  виші розпочали активніше даний напрям, зокрема щодо можливості продовження навчання на магістратурі у іноземному ВНЗ.

Та от, уже під час навчання, наші українські студенти, особливо ті,  що навчаються на магістратурі, перебувають в позитивному шоці від технічної оснащеності вишів, роботи деканатів і ставлення викладачів до студентів, відсутністю корупції… І наслідком цього стає подальша популяризація польських вишів серед друзів та знайомих...

          Здається, що цифри говорять самі за себе:

У 2008 році у Польщі навчалось майже 3000 студентів з України, при цьому переважна більшість на магістратурі.

Відповідно ж до даних,  Głównego Urzędu Statystycznego у академічному році 2015/2016 у польських вишах навчалось 57 000 іноземних студентів. Серед яких 30 500 – це українці. Що у 24% більше у порівнянні з попереднім академічним роком.

Багато студентів  відразу турбуються про отримання  карти побиту (станом на перший квартал 2017 р. це  майже 7 000). Що може означати, що зрівнявшись  у своїх правах з поляками, маю на увазі власників карти сталего побиту, ніхто уже не повертатиметься до України.

          Такими темпами…ймовірно, що  за років десять в  українських вишах  можуть лишитись лише бюджетні місця…. І то….

          Відверто, ми просто не розуміємо, навіщо фахівцям, котрих готують українські виші,  вивчати  не пов’язані з їх майбутньою діяльністю предмети… Для прикладу, порівняла дві навчальні програми польського та українського вишів  напряму інформатика (бакалавр) 1-го року навчання: Харківського Національного Університету ім. В. Н. Каразіна  та Гірничо Металургійної Академії в Кракові.

Так от, на першому курсі українського вишу Ви вчитимете історію України, філософію… так званий  - гуманітарно - соціальний цикл, що складає 540 год. Далі йде цикл фундаментальної підготовки (математичний аналіз, алгебра, геометрія, теорія ймовірності….)  і цикл професійної та практичної підготовки. З приводу іноземної мови, зазначу, що це – 96 год + 84 год самостійної роботи.  

На першому курсі у польському виші, теж усі предмети поділені, але лише на загальні – 378 год. (куди віднесено лінійну алгебру та аналітичну геометрію, математичний аналіз, логіку, розрахунок ймовірності, статистику – тобто ті, що знаходяться в українському виші у циклі фундаментальної та професійної підготовки) та предмети за спеціалізацією (напр. мови і методи програмування, алгоритми і структура даних, комп’ютерна графіка ...). Іноземна мова віднесена до предметів за спеціалізацією та займає 270 год. практичних занять.

          Насправді найприкріше те, що наша держава не робить нічого, для того щоб покращити ситуацію як з якістю освіти, умовами її отримання так і можливістю реалізувати отриману професію. І в той же час, я вдячна Польщі, що надає безліч можливостей українським дітям, як для вступу на платне, так і безкоштовне навчання, а також і працевлаштування українців.

          Ну і наостанок декілька статистичних даних, що на мій погляд можуть лише збільшити подальший вступ до ВНЗ Польщі за міграційним показником. Так, станом на перший квартал 2017 року:

  • 97000 українців отримали тимчасові карти побиту
  • 27000 українців отримали карти сталого побиту
  • 3000 українців отримали карти довготермінового побуту

При цьому -  60% осіб, що отримали вищезазначені карти  це особи віком до 39 років.


 

Отримати  консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

 +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

Графік проведення консультацій у офісі ТОВ ЮНЕКО ГРУП – з понеділка по середу, з 10:30 до 13:00

 

 

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805