Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Корисна Інформація про перебування у Польщі

   Якщо Ви вперше вирушаєте до Польщі, ознайомтесь з добіркою важливих правил, щоб уникнути таких сувенірів як «штрафна квитанція». 

   1. Якщо Ви подорожуєте автомобілем, зверніть увагу на наступні вимоги та обмеження: 

- на території Польщі автотранспортний засіб повинен пересуватися з постійно включеним протягом доби ближнім світлом фар;

- перевезення дітей віком до 12 років дозволяється виключно на спеціальних сидіннях;

- усі дорослі пасажири повинні бути пристебнуті ременями безпеки;

- під час руху автомобіля водію заборонено користуватись мобільним телефоном, за винятком наявності спеціального обладнання, що забезпечує розмову по телефону без використання рук;

- у автомобілі повинні знаходитись вогнегасник, аптечка  і знак аварійної зупинки. 

    2. Паркування автомобіля дозволено лише у спеціально відведених місцях. У випадку платної стоянки автомобіля слід відразу здійснити плату за паркування (безпосередньо паркувальнику або ж  за допомогою спеціального автомату). Талон, що підтверджує здійснення оплати та час стоянки слід помістити  під лобове скло. 

   3. Проїзд у транспорті. На відмінну від України, у  Польщі на усі види міського транспорту один вид квитків (для автобусів, трамваїв, метро), які можна придбати у кіосках з пресою, а у великих містах за допомогою  спеціалізованих автоматів. Квитки можуть бути одноразового використання та багаторазового (напр. 15-ти хвилинний, 2-ох годинний, добовий, місячний і.т.д.). У випадку придбання квитка багаторазового використання – відлік часу розпочинається при його першому компостуванні.

   Якщо ж ви подорожуєте поїздом, залізничні квитки краще купувати на вокзалі, хоча це можна і зробити у кондуктора (правда вартість буде дещо дорожча). 

   4. Вживання алкоголю у громадських місцях (у парках, скверах, на зупинках, на вулицях, у транспорті) – заборонено. 

   За порушення наведених вище правил накладається штраф. Уповноваженими особами на накладення штрафу є службові особи міліції (Policja),  міської служби охорони  порядку (Straż miejska), а по відношенню до неоплаченого проїзду - контролер (співробітники Miejskich Zakładów Komunikacyjnych ) або кондуктор. 

 

    На випадок виникнення надзвичайних ситуацій, радимо запам’ятати наступні телефони:

  • із стаціонарних телефонів та міських телефонних автоматів (дзвінки безкоштовні):

999 – Швидка допомога
998 – Пожежна служба
997 – Поліція
986 – Охорона порядку 

  • із мобільного телефону, слід набрати номер 112 загальний номер Служби екстреної допомоги. 

    Дзвінки на всі вищевказані номери безкоштовні, а з номером 112 можна з’єднатися, навіть не маючи SIM-карти. 

   Якщо ви потрапили в критичну ситуацію в горах чи на воді, за допомогою слід звертатися до спеціалізованих служб, добровільних аварійно-рятувальних загонів: 

  • у горах (GOPR): + 48 601 100 300 ( рятувальні загони  на півдні Польщі у 6-ти гірських пасмах, та  спеціальний спелеологічний рятувальний загін на території Краківсько-Ченстоховської височини);

  • на воді (WOPR): +48 601 100 100 (рятувальні загони на Балтійському морі, озерах та великих річках).

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805