УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

Про навчання у польських вишах англійською мовою

та  вплив вибору мови навчання на вартість здобуття освіти.

 

             Офіційною мовою здобуття освіти є польська мова, водночас досить багато ВНЗ надають можливість  навчатись  англійською , станом на 2019 рік це 149 державних та приватних вишів. І якщо у попередні роки традиційно вважалось, що мова навчання є критерієм, що впливав на вартість навчання (від 850 євро у рік – польська,  та від 1800 євро у рік – англійська), то - на вступну компанію 2019/2020 року ситуація кардинально змінилась.  Так, Познанською Політехнікою та Лодзінським Університетом запроваджено  знижку на навчання англійською мовою у розмірі 50% від вартості, а навчання на англомовних програмах Краківського Економічного Університету було знижено  до 6000 польських злотих у рік (близько 1400 євро у рік). Тобто, за певними напрямами навчання англійською мовою стало дешевше ніж навчання на польській мові.

            Звертаємо увагу, що не усі напрями представлені у вишах польською мовою є доступними для навчання на англійській мові ( напр. право). Водночас не має проблем знайти  факультети з англійською мовою викладання у наступних сферах:

Архітектура та Будівництво -  16 ВНЗ ( Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu…).

Еономіка та Бізес  - 63 ВНЗ (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie , Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie…).

 Техніка, інженирія IT – 38 ВНЗ (Politechnika Świętokrzyska , Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Politechnika Warszawska,  Politechnika Gdańska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademia Finansów i Biznesu Vistula , Akademia WSB …)

Суміжні до права та адміністрація – 20 ВНЗ (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski…)

Журналістика та Медіа – 8 ВНЗ (Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski…)

Філологія  - 39 ВНЗ (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Akademia WSB, Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku…)

Гуманітарні та Загальні науки  - 38 ВНЗ (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Gdański)

Також, англійською мовою ще представлені факультети  Культури та мистецтва у 16 вишів, Транспорту та Логістики у 9 вишів, медицини фармацептики, ветеренарії у 32 вишах  і.т.д.

        Без сумніву, якщо рівень володіння англійською мовою та фінансове становище дозволяє обрати англійську мову навчання – про таку можливість варто задуматись. Адже, окрім можливості познайомитись з інтернаціональними студентами всього світу – це постійний тренінг англійської.  І як результат, володіння на рівні Proficiency. Водночас, зазначимо, що незалежно від мови, яку Ви обрали для свого навчання, Ви обов’язково вивчатимете за власним вибором, як мінімум ще одну іноземну мову (напр. мовою навчання ти обрав – англійську мову, на вибір буде запропоновано - німецька, французька, іспанська, російська і т.д.).

 

 

Передрук даного матеріалу дозволено виключно з посиланням на сайт http://unekostudy.com