УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

Студентська віза до Польщі 2019/2020. Нові вимоги та повний перелік документів з їх зразками.

         

     З червня 2019 року усі українські студенти, що навчаються у Польщі, при отриманні студентської візи зіштовхнулись з новими вимогами Консульства Республіки Польща. Зокрема до стандартного пакету документів додались:

 •  підтвердження місця проживання на весь період навчання (терміну на який проситься віза).
 •  підтвердження оплати за навчання видане навчальним закладом або ж підтвердження того, що навчання є безоплатним ,
 • підтвердження достатності фінансових засобів. І саме з підготовкою такого підтвердження виникало ряд проблем, адже більшість студентів першого курсу є неповнолітніми… При цьому, довідки з українського банку про відкриття рахунку на ім’я дитини та залишок коштів на такому рахунку навіть у розмірі 4000 євро для Консульства – не був достатнім (винятком стала  довідка про відкриття рахунку у польському банку (фінансовій установі) на ім’я студента з сумою не менше 14 000 злотих ). Тобто, окрім залишку на рахунку, Консульством вимагалась довідка про наявність кредитного ліміту у сумі не менше 12000 грн. Але ж і жоден український банк не встановить кредитний ліміт для  неповнолітнього студента (або студента, що знаходиться на утриманні батьків).

Враховуючи досвід роботи освітніх консультантів ТОВ ЮНЕКО ГРУП,   наводимо повний перелік документів для отримання студентської візи неповнолітнім студентом для тих батьків, що самостійно займаються вступом дитини. Отож...

1.Оригінал Довідки від ВУЗу  про прийняття/продовження навчання. Така довідка повинна відповідати встановленим вимогам, що визначені розпорядженнями Міністра Науки та Вищої Освіти від 28.05.2018 року, при цьому допускається її довільний виклад, однак вона повинна містити усі обов’язкові дані:

wzor zaswiadczenia cudzoziemcy-

2. Підтвердження оплати за навчання видане навчальним закладом або ж підтвердження того, що навчання є безоплатним. Зверніть увагу, що оригіналу квитанції про переказ коштів не достатньо. Повинна бути саме довідка від ВНЗ, що кошти зараховані викладена у довільній формі. Також допускається об таке формулювання містилось у довідці про прийняття на навчання тощо… Для прикладу:

 • безоплатне навчання

uneko безкоштовне навання 2

 •  навчання зі стипендією (часткове звільнення від оплати)

uneko безкоштовне навання

 • платне навчання 

зразок оплати

3. Документ, що підтверджує, де буде мешкати студент, з зазначенням вартості такого проживання за весь період навчання або щомісячного платежу : договір оренди житла або ж довідка від гуртожитку/ від ВНЗ викладені у довільній формі:

 • підтвердження бронювання гуртожитку:зразок гуртожиток
 • підтвердження оплати за навчання та бронювання гуртожитку, викладене в одній довідці:зразок оплати і гуртожиток4.Підтвердження достатності фінансових засобів. Може бути представлене одним з нижченаведеного:

4.1.  Довідку про розмір кредитного ліміту на банківській кредитній картці, що була видана цим банком та залишку на рахунку. Це можуть бути як дві окремі довідки так і одна.

зразок довідки банкабо

4.2 Довідка про залишок на рахунку, що видана  польським банком або фінансовою установою

 Залишок коштів при цьому розраховується індивідуально, однак обов’язковим для усіх є наявність:

 1. Коштів для покриття витрат на повернення до України у розмірі 200 злотих
 2.  Коштів на  утримання у розмірі 701 злотий на місяць для студента, що мешкатиме самостійно або ж 528 злотих на місяць для особи, що проживатиме з родиною

Тобто, для отримання студентської візи залишок коштів повинен бути у розмірі щонайменше 8612 PLN

зразок довідки польський банк

Звертаємо увагу! Якщо ж  студент є неповнолітньою особою чи повнолітній знаходиться на батьківському утриманні допускається надання вищезазначених документів  на ім’я батьків у такому разі додатково слід оформити:

4.3.  Нотаріально завірений спонсорський лист від батьків .

спонсорство нотаріус

4.4. Заяву про знаходження особи – студента на батьківському утриманні.

Ну а подальший перелік у нас лишається без змін:

 1. При неповнолітті студента - нотаріальна згода обох батьків про перетин кордону дитиною самостійно або одним з батьків.
 2. Заповнена візова анкета .
 3. Страховий поліс з підтвердженням оплати.
 4. Свідоцтво про народження неповнолітнього студента.
 5. Два фото 3,5 на 4,5 см. на світлому фоні, 80% обличчя.
 6. Закордонний паспорт студента включно з копіями попередніх віз за три осанні роки та штампами про в’їзд /виїзд.

10.1. Якщо попередні паспорти були здані або анульовані, необхідно надати внутрішній паспорт з відповідною відміткою або довідку з ОВІРу про його вилучення.

10.2. Заява про один паспорт (оформляється від імені студента).

11.Внутрішній паспорт студента, витяг про місце проживання та  ідентифікаційний код.

 1. Копії внутрішніх паспортів Батьків. Та оригінали паспортів того з батьків, хто подає документи разом з неповнолітнім студентом ( українського та закордонного).
 2. У випадку подачі документів через ПП Візових анкет – квитанція про сплату сервісного збору.

P.S. Ми знаємо, що дана інформація стане корисною для усіх батьків та студентів польських вишів, адже вона побудована на нашому досвіді. А от якщо ви хочете уникнути лишніх проблем та клопотів, отримати гарантію вступу, – розпочніть свій шлях до Польщі разом з ЮНЕКО ГРУП!

0668855659  ; 0961229070 ; 0934348805

 

Передрук даного матеріалу дозволено виключно з посиланням на сайт http://unekostudy.com