УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

     Детально про Державний сертифікаційний іспит з польської мови у 2020 році.  Де і кому можна здавати та що для цього потрібно.

         Враховуючи, що  уже два роки поспіль наша компанія ТОВ ЮНЕКО ГРУП є координатором проведення державного іспиту з польської мови Луцькою Школою №1, у цій статі ми надамо відповіді на найбільш поширені питання, що траплялись у нашій практиці.

          Отож, сертифікаційний іспит з польської мови – це можливість для іноземців (та поляків, що проживають за кордоном) отримати юридичне підтвердження володіння польською мовою на певному рівні  виключно в уповноважених центрах Міністерства Науки та Вищої Освіти Польщі.

          На сьогодні у світі налічується 40 таких суб’єктів . Більшість з них знаходиться у Польщі, однак і в  Україні станом на листопад 2019 року є уже  шість уповноважених центрів. І саме Луцька Школа №1 – стала однією з перших, яка отримала такий дозвіл на проведення іспиту для дітей та молоді ще у 2017 році, а у 2019 році його успішно продовжила. ( Повний перелік суб’єктів див. за наступним посиланням).

        

          Сертифікаційний іспит з метою отримання  державного сертифікату, що засвідчує рівень володіння польською мовою як іноземною слід здавати:

 •   абітурієнтам, що планують навчатись у Польщі на рівні В2 (адже такий сертифікат вимагається усіма держаними вишами Польщі та більшістю приватних.На 100% наявність сертифікату звільняє іноземного абітурієнта від проходження вступних випробувань з польської мови);
 •   особам, що планують отримати карту сталого побуту або громадянство на рівні не нижчому  В1;
 •   особам, що планують отримати наукову ступінь в Україні (оскільки сертифікат засвідчує рівень володіння іноземною мовою).

         

          Іспит  проводиться одночасно  в усіх уповноважених центрах як у Польщі, такі і в Україні, США, Франції і.т.д., згідно визначених дат польським Міністерством Науки та Вищої Освіти, у 2020 році це:

 • 7 та 8 березня 2020 року  на рівнях  B1, B2 i C1 для дорослих,  та на рівні  В2 для дітей та молоді;
 • 6 та 7 червня 2020 року на рівнях  B1, B2 i C1 для дорослих,  та на рівні  В2 для дітей та молоді;
 • 17 та 18 жовтня 2020 року на рівнях A2, B1, B2, C1 i C2 для дорослих.

      

           Можливо Ви уже помітили, що іде окремий поділ між дорослими (з 18 років і більше) та молоддю (з 14 до 18 років).  У чому ж різниця при складені іспиту, та чи є різниця у отриманому сертифікату?  Насамперед зазначимо, що ви отримаєте абсолютно ідентичний сертифікат (без терміну дії), незалежно від того чи здаватимете ви іспит для дорослих чи молоді. Але саме іспит для молоді вартує значно дешевше (різниця між іспитом для дорослих може сягати від 30 до 60 євро). Так, вартість іспиту для молоді на рівні В2 , згідно норм польського законодавства складатиме 90 євро, а для дорослих від 120 до 150 євро.  Окрім того,  вимоги щодо кількості набраних балів для молоді є більш лояльні ніж для дорослих. Тобто, молоді достатньо набрати не менше 50% з усіх частин іспиту.

      

      Для того щоб здати іспит потрібно:

 1. Зареєструватись в уповноваженому центрі (Попередня реєстрація на іспит 07 та 08 березня 2020 року на базі Луцької школи №1 уже відкрита та доступна за посиланням), уважно заповнивши запропонований формуляр.
 2. По отриманню підтвердження успішної реєстрації  оплатити за іспит встановлене мито – про його розмір ми зазначали вище.
 3. На обрану дату іспиту з’явитись особисто з документом, що засвідчує особу (як правило закордонного або українського  паспорту) до уповноваженого центру. При цьому ми звертаємо увагу, що іспит проходить у два дні (письмова частина першого дня та усна – другого). Лише на письмову заяву особи, Екзаменатором може бути дозволено здача іспиту у один день.
 4.  Дочекатись результатів іспиту від Уповноваженого центру (як правило це 2-а місяці від дати здачі) та  у випадку успішної здачі оплатити мито за сертифікат у розмірі 20 євро
 5. Отримати оригінал сертифікату з додатком  ( до 45 днів після оплати мита за сертифікат)

         Детальніше ознайомитись з  структурою іспиту для дітей та молоді ви можете на нашому сайті за наступним посиланням 

         Перейти до попередньої реєстрації на іспит 07 та 08 березня 2020 року на базі Луцької школи №1

 

 

Передрук даного матеріалу дозволено виключно з посиланням на сайт http://unekostudy.com