УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

Як не позбавити себе можливості обрати правильний університет для навчання?

            Нещодавно, натрапила мені  на очі стаття # /univerplua про котів у мішку або про 7 запитань, які допоможуть обрати для вступу справді надійну агенцію… Читаю… «..  Чи офіційно компанія співпрацює з університетом? … Перевірте чи має компанія відповідний сертифікат або договір про співпрацю з вишем – це буде підтвердженням того, що посередник справді знається на умовах прийому та  може гарантувати допомогу зі вступом.і на сайті цієї ж компанії …»  

          Виходить дивна ситуація, бо якщо на сайті посередника є Ягелонський Університет, то на сайті самого ж університету написано «Любезно сообщаем, что Ягеллонский университет не сотрудничает ни с агентствами, ни с организациями, занимающимися посредничеством при поступлении на обучение»        

         І ще один важливий момент- саме вичерпний перелік вишів лишає абітурієнта права вибору. Адже, вступати можна  до будь якого вишу Польщі , як державного так і приватного, як на безкоштовне навчання так і на платне. Тому, Про те як правильно зробити вибір, я раджу  прочитати у онлайн довіднику ТОВ ЮНЕКО ГРУП – обери свій університет у Польщі

            Читаю далі…«….У зв’язку з тим, що при вступі у 90% університетів Польщі відсутні іспити, а результати ЗНО взагалі не беруться до уваги, процедура вступу полягає у підготовці пакету документів та підтвердженні знання мови (польської чи англійської) на визначеному університетом рівні….»

            Повний абсурд, адже при вступі на безкоштовне навчання результати ЗНО – беруться до уваги в усіх державних ВНЗ ще з 2017 року, у багатьох з них при цьому наявні вступні іспити (напр. Вроцлавський Університет, Університет А. Міцкевича), а при вступі до Ягелонського Університету –результати ЗНО підлягають окремому присяжному перекладу.

            Підтвердженням же рівня володіння мовою для абітурієнта є відповідний сертифікат: З польської мови сертифікат виданий Державною Комісією зі справ підтвердження  польської мови (Państwowa Komisja) на підставі проведеного іспиту в уповноважених центрах. До речі  09 та 10 березня такий іспит буде проводити Луцька Школа №1.  

       ЮНЕКО ГРУП 2   З англійської мови це можуть бути один  із   міжнародних сертифікатів, наприклад TOEFL-87 +; IELTS-5.5; FCE . Повний перелік  сертифікатів прийнятний для польських ВНЗ наведено у постанові Ради Міністрів Польщі від 24.01.2007 р

         Тому, дорогі абітурієнти та батьки! – будьте дуже обачні, коли вибиратимете посередника. Адже хороша реклама не завжди є гарантією хорошого ВИШУ! У той же час, зверну Вашу увагу, що про те, як самостійно вступити до Польщі, Ви можете прочитати у ще одному довіднику від ТОВ ЮНЕКО ГРУП «ПОРЯДОК ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ, Покрокова інструкція для українських абітурієнтів»