19 та 20 травня 2018 року, на базі Луцької школи №1 відбудеться державний сертифікаційний іспит з польської мови на рівні В1,В2 для дітей та молоді (14-17р)
Ukrainian English German Polish Russian

Освіта у Польщі продовжує набирати популярності серед української молоді з величезною швидкістю. Причому цікавляться абітурієнти сферами досить різними, так як є  можливість отримати освіту за багатьма напрямками – від музики та мистецтва до технічних спеціальностей та гірничої промисловості. Вибір професії надзвичайно важливий для подальшого життя. Якщо проаналізувавши власні схильності, можливості і таланти Ви все-таки зрозуміли, що бажаєте присвятити своє життя музиці, то Польща є дуже хорошим варіантом для Вас. Проте, Ви маєте бути готові до деяких моментів, на які варто звернути увагу. 


navchannia_v_polshiЯк ми всі знаємо, навчання в Польщі для українських студентів може бути умовно поділено на безкоштовне навчання та платне навчання. За правовим статусом можна поділити абітурієнтів на власників карти поляка, власників карти постійного проживання та іноземців. Маючи карту поляка чи карту постійного проживання - Ви маєте право здобувати освіту на безкоштовній основі та отримувати Соціальну, а згодом Спортивну, Наукову чи Ректорську стипендії, незалежно від від форми власності польського ВНЗ. Зрозуміло, що в іноземців набагато менше прав та менш лояльне ставлення при вступі. Щодо платного навчання, - то варто орієнтуватись ,що середньостатистична вартість навчання у польських вузах для музичних напрямів складає від 3500 до 36000 євро в рік. Варто розуміти також, що не кожен ВНЗ Польщі дає місця іноземним студентам, знову ж таки перевага надається власникам карти поляка або карти постійного проживанння. 

Як варіант, Вам варто розглядати Познанську та Краківську академії. По вартості навчання в даних академіях:

-  у Познані- 6980 євро/рік (польська мова навчання);

- У Кракові - 4000 євро/рік (польська або англійська мови); 

Вибір вузів є невеликим, тому варто бути готовими до великого конкурсу та важких екзаменів, - вступ легким не буде.

Для прикладу, вступ за напрямом інструменталістика скрізь відбувається за конкурсом та згідно хромонограму та включає наступні етапи:

• до 15-20 травня подача повного вступного пакету документів

• до 10-22 червня іспити (гра на інструменті/ самостійне опрацювання заданого твору/читання a vista/слух/кваліфікаційна розмова)

• 20 липня результати

Але,не варто боятись, головне - вірити у свої сили!

Навчання в Польщі відкриває безліч можливостей для майбутнього, це важливий  крок до дорослого та успішного життя! Тому бажаємо успіху!