Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Студентська віза до Польщі під час воєнного стану,  або детальніше про продовження терміну дії візи.

Відповідаємо на найважливіші питання з урахуванням  проекту  змін до спец закону.

 

Чи продовжується наявна  студентської віза на 2022/2023 навчальний рік, якщо вона була отримана у 2021 році ?

  • Так, до 31 грудня 2022 р  згідно норм спец закону «Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом».
  • Окрім того, проектом внесення змін до вищезгаданого нормативного акту передбачається  збільшення терміну продовження дії візи до 24.08.2023 року.
  • Але, водночас звертаємо вашу увагу, що дія цього правила застосовується лише у тому випадку, якщо студент не повертавсь у період з 24.02. до України ( віза, термін чинності якої продовжується таким чином, не дає права на перетин кордону РП з метою наступного повернення до Польщі, а лишеправо на виїзд (винятком з цього правила  є внутрішні польські візи, що видаються українським водіям, які виконують міжнародні перевезення)).

 

Якщо ж студент повертавсь до України, та знову поїхав на навчання після закінчення терміну дії візи?

  • У такому випадку студент  перебуватиме на території Польщі по безвізу, а це 90 днів на пів року. Тому, таким студентам слід як найшвидше відкривати національну польську візу з метою продовження навчання.

 

 Де  і яким чином у період воєнного стану можна відкрити студентську візу?

  • Нажаль на сьогодні працює лише консульство Республіки Польща у Львові. І якщо для власників карти поляка не має жодних проблем з відкриттям візи (подача у вівторок та четвер)  то для звичайних українців з правовим статусом іноземець виключно через візовий центр  ( з 8 грудня лише у формі поштового відправлення). То ж  просимо усю актуальну інформацію переглядати на офіційних сайтах установ.  

 

Якщо студент виїхав з Польщі та повернувсь на її територію ще маючи дійсну національну візу?

  •  У такому випадку дія студентської візи також продовжується нормами Закону «Про особливі рішення, пов’язані із запобіганням, протидією та боротьбою із COVID-19» . Так,  до усіх іноземців, які перебувають у Польщі, застосовується одне правило: якщо останній день перебування на підставі внутрішньої польської візи (йдеться про останній день допустимого перебування, вказаний у наклейці із візою) припадає на день, коли в Польщі наявний стан епідемічної загрози або стан епідемії, цей термін, то  термін чинності візи продовжуються на період до 30 днів від дати відкликання того стану, що був останній, як і термін на  перебування на території Республіки Польща.
  • Окрім того новим проектом внесення змін до спец закону та інших правових актів передбачається, що з моменту скасування «ковідних» статей громадяни України  матимуть 90 днів, щоб легалізувати своє перебування на території Республіки Польща.
  •  Для полегшення процедури легалізації Польщею створено новий онлайн ресурс  mos.cudzoziemcy.gov.pl, що дозволяє   отримати інформацію, підготувати заяву для отримання посвідки на проживання, тощо...

 

Нижче ви можете ознайомитись з передбачуваними термінами продовження дії документів, відповідно проекту змін до спец закону.

 


 

Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

  +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

   або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805