Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Що слід знати абітурієнтам 2023 р., які обрали навчання у польських вишах  на напрямі архітектура

 

Напрям архітектура у польських вишах, як державних так і приватних представлений :

  • навчанням І рівня (від 3,5 р до 4р),
  • навчанням ІІ рівня (від 1,5 до 2 р) та
  • неподільною магістратурою (ввід 5,5 до 6р)

Якщо вступ до приватних вишів здійснюється на підставі вчасно складених документів, то вступ до державних вишів здійснюється виключно за конкурсом. Такий конкурс включає у себе суми набраних балів за двома або ж трьома етапами, ними можуть бути:

  • бали за результатами  іспиту з рисунку (тесту на перевірку художніх здібностей). Слід бути готовими  складати даний екзамен безпосередньо у приміщені вишу.
  • бали за результатами ЗНО(мультипредметного тесту) з наступних предметів: польська мова, іноземна мова, математика, фізика та історія мистецтва, географія чи інформатика;
  • бали за портфоліо/графічні роботи (зустрічається рідше -напр., Краківська Політехніка, Варшавська Політехніка);

На що варто звернути увагу, якщо ви плануєте вступ до польського державного вишу на напрям архітектура? Насамперід це хромонограм (деталізований порядок вступу) та вимоги до компетенції кандидата або підстави для зарахування.

Розглянемо детальніше на прикладі Варшавської Політехніки.  Сума балів кандидата підлягає прорахунку згідно формули  pK = psp + pdg + pmat × 0,75 + pjo x 0,25 + pwyb1 × 0,5 + pwyb2 × 0,5. У якій:

  • psp – бали тесту зі здібностей/схильностей,
  • pdg – бали за графічну документацію/портфоліо,
  • pmat – бали з математики,
  • pjo – бали з іноземної мови,
  • pwyb1 – бали з предметів до вибору першої групи,
  • pwyb2 – бали з предметів до вибору другої групи

         У випадку відсутності результатів ЗНО/мультипредметного тесту , то  p = 0,5 .

Отже, якщо результатів ЗНО не буде до кінцевої дати онлайн подачі документів (орієнтовно це кінець червня / початок липня)-    автоматично на 50% підлягатимуть зменшенню можливі отриманні бали з математики, іноземної мови, та обох предметів до вибору, тобто до річних оцінок застосовуватиметься множник 0,5. 

Сам хромонограм за основними датами у 2022 році виглядав наступним чином: реєстрація квітень – травень, графічну документацію слід було подати до 3 червня, тест на вміння відбувавсь 4 червня 2022 року ( 14 червня відомі бали за оцінкою  здібностей) , подання мовного сертифікату та повного пакету вступних документів – 05 липня, результати вступу (за кваліфікування) 11 /22 липня.

Що стосується вступу у 2023 році, деталей ще не має, однак з інформації сторінки вишу, що уже оприлюднена  та з урахуванням минулорічного хромонограму, підводимо наступні висновки

  •  Ліміт місць на відділ архітектури у Варшавські політехніці =  100 . Це багато чи мало? Для Варшавської політехніки - небагато! Тому слід готуватись до великого конкурсу.
  •  Реєстрація абітурієнтів розпочинається 29 квітня та триватиме до 22 травня ( цей же день рахується останнім для внесення рекрутаційної оплати, для відділу архітектури – 150 злотих).
  • Кінцева дата онлайн подання вступного пакету документів – 6 липня, а це уже апостилізовані та перекладені присяжним перекладачем освітні документи!
  • Що стосується кваліфікації за предметами формула ідентична. Єдине, що відсутність оцінки з предмету до вибору прирівнюється 0.
  • Щодо кваліфікації за іспитом / тестом  то він складатиметься з двох завдань по 90 хв, кожне з яких оцінюється за шкалою від 0 до 100 пунктів (до речі максимальний сумарний кваліфікаційний бал у 2022 році = 400). Відбуватиметься даний тест 3 червня  2023року, при чому для кожного із завдань тесту - графічна техніка буде вказана в темі завдання. Завдання повинні виконуватися лише з використанням матеріалів та інструментів, наданих факультетом. Дозволяється приносити лише власну дошку для малювання (поверхня дошки не може бути покрита малюнками чи записами). Результати тесту будуть відомі 13 червня 2023 року.

Звертаємо вашу увагу, що у кожному виші свої правила закваліфікування ( напр. див. детальніше на сайті  Лодзінська Політехніка   або ухвалу Сенату та додаток 3 Краківської Політехніки ) та свій хромонограм. Тому обираючи вступ до більш як одного вишу, зважайте не лише на вимоги, але й на те, щоб не було «накладок» у датах проведення іспиту).

Ознайомитись з орієнтовними прикладами завдань на перевірку вмінь, можна не у всіх вишах, тим не менше – гарно розписано на сайті Політехніки Лодзінської у розділі Przykładowe tematy sprawdzianu uzdolnień plastycznych.

Загалом же, кількість польських вишів, що здійснюють навчання за напрямом архітектури, на відмінну від  інших напрямів навчання,таких як економіка, інформатика тощо…-  не є великим. І повірте, що варто згаяти трішки часу та обрати саме свій виш, той який буде не лише престижним, але й  комфортним для вашого навчання!  Тому нижче наводимо перелік ВНЗ за напрямом архітектура у розрізі державні/приватні.

Державні:

  1. Рolitechnika Warszawska
  2. Politechnika Gdańska 
  3. Politechnika Śląska
  4. Politechnika Wrocławska
  5. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki 
  6. Politechnika Lubelska
  7. Politechnika Poznańska  
  8. Politechnika Łódzka
  9. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  10. Politechnika Białostocka
  11. Politechnika Opolska
  12. Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
  13. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza 
  14. Uniwersytet Zielonogórski
  15. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

Приватні:

  1. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
  2. Akademia Finansów i Biznesu Vistula
  3. Wyższа Szkolа Ekologii i Zarządzania
  4. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  5. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi 
  6. AKADEMIA ŚLĄSKA
  7. Сопотська Академія Прикладних Наук

    Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

     +38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

       або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805