Запрошуємо на курси польської мови дітей, майбутніх абітурієнтів та дорослих!
Ukrainian English German Polish Russian

Як вступити до медичного вишу Польщі?

      Спираючись на досвід роботи, сьогодні нам хочеться відмітити, що все більше абітурієнтів, які мріють стати лікарями, при виборі навчального закладу, задумуються про перспективи свого працевлаштування та гідну оплату праці.

       Тому розглядаючи варіанти здобуття освіти у Європі, більшість зупиняє свій вибір на медичних Університетах Польщі. Адже мова йде не лише про якісну освіту, практичні заняття, сучасні лабораторії та клініки, що має у своїй структурі кожен медичний виш Польщі, але й у порівнянні з іншими країнами ЄС – доступнішу вартість навчання. Але ж здобувати освіту у медичних вузах Польщі можливо і на безкоштовній основі (напр. власникам карти поляка/карти сталого побуту,  абітурієнтам, що володіють польською мовою на рівні С1, і що підтверджено мовним сертифікатом….).

       І не лише безкоштовно навчатись, але й отримувати стипендію! І це не просто слова – це результат нашої роботи. Так у 2020 році, за допомогою ТОВ ЮНЕКО ГРУП, Володимир Мороз (випускник Луцької школи №5) вступив  на безкоштовне навчання відразу до двох медичних університетів : Варшавського Медичного Університету (Warszawski Uniwersytet Medyczny), та Ягелонського Університету – Колегіум Медікум (Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) за напрямом лікарська справа,   Світлана Жуган ( випускниця медичного коледжу м. Луцька) до Варшавського Медичного Університету (Warszawski Uniwersytet Medyczny) -  лікарська справа, Анна Швайковська (випускниця Луцької школи №24) обрала факультет косметології Медичного Відділу Університету Янна Кохановскєго у м. Кєльце.

        Від мрії до реальності, або ж нащо варто звернути увагу…

 1.Усі  виші Польщі, що проводять навчання за медичними напрямами поділяються на:

-       університети підпорядковані Міністру здоров’я,

-       університети підпорядковані Міністру вищої освіти та науки.

Саме цим поділом зумовлюються абсолютно різні процедури вступу. Тим не менше, варто відмітити, що не залежно від підпорядкованості вишу, форми здобуття освіти у.т.ч. безкоштовного чи платного навчання, спільним для усіх є вступ за конкурсом, що відбувається на підставі:

-       балів ЗНО (обов’язковими на вступну компанію 2020 року були біологія, хімія);

-      результатів іспитів. Так, певні медичні виші наприклад у Любліні, Жешуві, віддають перевагу при зарахуванні на навчання виключно іспитам, що проводяться безпосередньо у приміщені вузу.

Зауважте, що і вступ за стипендіальними програмами Міністра здоров’я для власників карти поляка чи власників довідки про польське походження також відбувавсь у 2020 р. на підставі результатів ЗНО.

2. Вступати можна за різними програмами ( стипендіальні, для осіб що мають право безкоштовного навчання) та за різними підставами (напр. за рішенням Ректора).

3. В залежності від обраного вишу та підстави – відрізнятиметься і процедура вступу. Так, для прикладу обравши  Медичний Університет м. Щецина, Вам у липні слід подати оригінали документів до приймальної комісії, а от результати конкурсу ви дізнаєтесь лише у другій половині вересня. Набагато кращий порядок вступу, на мій погляд, у  Варшавському Медичному Університеті. Оскільки тут спочатку йде онлайн подача документів, на підставі якої і приймається рішення про за кваліфікування. І лише після цього подаються оригінали документів, які слугуватимуть підставою для прийняття абітурієнта до складу студентів.

4. Вимоги до прийняття іноземних студентів – кожен виш встановлює самостійно. Тому варто бути обережними аналізуючи прохідні бали. Для прикладу, у Лодзінському Медичному університеті прохідний бал для польських абітурієнтів на факультет лікарська справа було зменшено до більш як 250 балів, а от для іноземців він склав 380. А це означало, що результати ЗНО для іноземця - українця повинні були дорівнювати у переводі за дванадцяти - бальною шкалою  12 та 11 балів відповідно.

            І насамкінець,  зауважимо, що процедура вступу на лікарські напрями іноді виглядає досить складною та заплутаною, однак, не такий страшний вовк, як його малюють!  Ну а якщо Ви потребуєте фахової консультації, допомоги  у підборі вишу, або ж процесу вступу скористайтесь програмою вступу від ТОВ ЮНЕКО ГРУП!  


 

Отримати консультацію з питань навчання у Польщі можна за телефонами:

+38 (066) 88 55 659, +38 (096) 122 90 70

або ж завітати до офісу ТОВ ЮНЕКО ГРУП: вул. Винниченка 65, оф.22, м. Луцьк

Графік проведення консультацій  – з понеділка по середу, з 10:30 до 13:00

 

 

 

ТОВ ЮНЕКО ГРУП
вул.Винниченка 65, офіс 22,
м. Луцьк, Україна 43006
+38 0997956771
+38 0961229070
+38 0934348805