УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

ПРО ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ 

 

   Законом РП «Про іноземців» від 12.12.2013 р. передбачено, що іноземні студенти  польських  ВНЗ  можуть легалізувати своє перебування шляхом:

   1. Отримання дозволу на тимчасове проживання з метою навчання у ВНЗ. Такий дозвіл надається студентам денної форми навчання  за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, магістр, аспірант, а також слухачам курсів вивчення польської мови (так званої «зерувки»), що мають на меті здійснювати подальше навчання у польських вишах.

   Дозвіл на тимчасове проживання видається за місцем розташування Університету відповідним Воєводським Управлінням (Urząd Wojewódzkі), з одночасним повідомленням про це такий ВНЗ. У свою чергу вуз зобов’язується повідомляти  орган влади воєводства про  відрахування студента та/або інші причини продовження/скорочення терміну навчання.

   Тимчасовий дозвіл на проживання з метою навчання у ВНЗ  уперше видається терміном на 15 місяців, а якщо термін навчання є меншим ніж 15 місяців – на період тривалості навчання +3 місяці.  Наступні дозволи  видаються на  термін до  3-ьох років, але не довше періоду навчання + 3 місяці.

   2. Отримання дозволу на тимчасове  проживання з огляду на інші обставини. Заявниками на отримання такого дозволу є студенти вечірньої або заочної форм навчання, а також випускники польських ВНЗ, що шукають роботу.

   Дозвіл на тимчасове  проживання з огляду на інші обставини видається терміном до 1-го року.

   До загального переліку документів, які слід підготувати для отримання дозволу належать: *

 довідка з ВНЗ про зарахування на навчання/продовження навчання;

 довідка про оплату вартості навчання, якщо Ви здобуваєте освіту на платні формі;

 довідка про медичне страхування (NFZ) або ж довідка видана польською страховою компанією, якою підтверджується покриття витрат на лікування;

 підтвердження місця проживання у Польщі. Для отримання дозволу з огляду на інші обставини – заявник повинен підтвердити наявність місця постійного проживання;

 підтвердження фінансового забезпечення (достатність коштів на покриття витрат перебування та повернення до країни громадянства). Для отримання дозволу з огляду на інші обставини – заявник повинен підтвердити наявність стабільного джерела доходів;

 4 фото 35Х45мм, 80% обличчя, на світлому фоні;

 закордонний паспорт та його копія;

 належним чином заповнена заява. Державне мито  за видачу дозволу складає 340 PLN (гербовий збір) та 50 PLN (за виготовлення), термін розгляду документів – до 1-го місяця.

   *Даний перелік не є вичерпним, за вимогою воєводи можуть витребовуватись і інші документи.

   До переваг наявності Дозволу на тимчасове перебування є:

 відсутність необхідності отримувати візу, та можливість вільно подорожувати країнами ЄС;

 можливість офіційного працевлаштування;

 можливість приймання у часті у програмах обміну з ВНЗ Європи, та подачі клопотань про отримання віз до Канади, Японії, Англії та США на  території Польщі.