УВАГА! Реєстрація на іспит 07-08.03.2020р. ЗАКІНЧЕНА!
Ukrainian English German Polish Russian

ПРО СТРАХУВАННЯ (NFZ) 

   Українським студентам, що навчаються у ВНЗ Польщі , надано можливість на рівні з громадянами Польщі та на таких самих правах бути включеними до Національної Системи Охорони Здоров’я, шляхом участі у  добровільному медичному страхуванню в Національному фонді охорони здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia/ NFZ).

   Таке страхування гарантує студенту право на медичну допомогу в повному об’ємі на території Польщі в центрах, що мають угоди з NFZ на надання медичної допомоги. Окрім того, Медичне страхування  є необхідним документом для легалізації перебування в Польщі при виготовлені  тимчасової/постійної посвідки на проживання (Karty Pobytu).

   Етапи добровільного медичного страхування включають:

1. Звернення за Вашим місцем навчання до  відповідного воєводського відділення NFZ з наступними документами (та їх копіями):

 закордонним паспортом;

 довідкою від ВНЗ, що підтверджує, що ви прийняті на навчання;  

 студентським квитком;

 заповненою заявою про добровільне страхування.

2. Підписання договору про добровільне страхування у визначений NFZ термін.

3. Протягом 7-ми днів з моменту підписання договору про добровільне медичне страхування- подання до відділення або інспекторат ZUS. бланку ZUS ZZA («Zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego»).

4. Сплату щомісячних внесків у розмірі 46, 80 PLN (до 15 числа кожного місяця)

   Доказом страхування для фізичної особи, яка підписала договір, є: екземпляр договору з NFZ, бланк заявки в ZUS і підтвердження сплати  внеску за останній місяць.