9 та 10 березня 2019 року, на базі Луцької школи №1 відбудеться державний сертифікаційний іспит з польської мови на рівні В1,В2 для дітей та молоді (14-17р)
Ukrainian English German Polish Russian

ПРО БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ  

  У 2008 році у Польщі навчалось майже 3000 студентів з України, при цьому переважна більшість на магістратурі. Відповідно ж до даних,  Głównego Urzędu Statystycznego у академічному році 2015/2016 у польських вишах навчалось 57 000 іноземних студентів. Серед яких 30 500 – це українці. Що у 24% більше у порівнянні з попереднім академічним роком. Чому ж українські студенти вибирають освіту у польських вишах Ви можете дізнатись за даним посиланням
Водночас, не дивлячись на популяризацію навчання в Польщі як в Інтернеті, так і в ЗМІ, мало хто володіє інформацією про можливість безкоштовного навчання. Безкоштовно навчатись у польських ВНЗ українські абітурієнти можуть:

  •  якщо  абітурієнт є власником карти поляка/карти сталего побиту. При цьому зарахування  на бюджетне місце державного ВНЗ Польщі відбувається на конкурсній основі. (При обранні платної форми навчання, абітурієнт отримує право знижки на оплату вартості навчання – до 30%).
  • якщо абітурієнт не є власником ні карти поляка, ні карти сталего побиту - за спеціальними  програмами та проектами, що  фінансуються фондами, урядами країн та самими ВНЗ, зокрема:

   1. Міжнародна програма обміну Erasmus Mundus Scholarships надає можливість студентам, що уже здобувають освіту в українському ВНЗ приїхати на семестр або рік навчання до польського ВНЗ, щоб отримати ступінь магістра. Як правило, стипендія за даною програмою покриває вартість навчання та надає щомісячні виплати стипендіату в розмірі  до 1000 євро.

   2. Урядами Польщі, Чехії, Словачини та Угорщини створена організація International Visegrad Fund (Міжнародний Вишеградський Фонд). Програмою фонду передбачено право абітурієнтів необмеженого віку на обрання як навчального закладу ( будь-якого акредитованого державного чи приватного унiверситету, наукового інституту чи академiї в країнах Вишеградськоi групи - Чехiї, Угорщини, Польщі та Словаччини) так і академічної дисципліни та мови навчання.   Рішення про отримання стипендії приймається на конкурсній основі. Абітурієнти можуть отримати стипендію у розмірі  2000 – 2300 євро залежно від передбаченої програми фінансування та на термін від одного до чотирьох семестрів.  Усю  вище зазначену інформацію можна знайти  на інтернет сторінці Фонду. Водночас,  при поданні заявки та документів, варто звертати увагу на перелік «переможних» спеціальностей минулого року та рейтинг обраного вами навчального закладу.

     3. За промо акціями які проводяться безпосередньо польським ВНЗ, та дозволяють розпочати своє навчання на безоплатній/дофінансованій основі.

   Такі місця для безкоштовного навчання надають наступні польські ВНЗ: Politechnika Warszawska(кількість безкоштовних місць складає близько 1% загальної кількості місць на відповідній формі навчання); Politechnika Łódzka (26 безкоштовних місць для студентів з країн, що не входять до складу ЄС); Uniwersytet Śląski w Katowicach (201 бюджетне місце); Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

7_2 Степендіальні програми

   4. За програмою проектом Teraz Wroclaw, засновниками якої є  міська влада та ВНЗ м. Вроцлава. Цілю проекту є  залучення абітурієнтів, що не мають карти поляка до навчання  на бюджетних / платних місцях  у вроцлавських університетах.  Проект Teraz Wroclaw  не є комерційною програмою, це реальна можливість для кожного абітурієнта самостійно без будь – яких посередників та лишніх  затрат, БЕЗ ІСПИТІВ, - на конкурсній основі вступити на безкоштовне навчання.  Що для цього потрібно? Обравши напрям навчання та ВНЗ, перевірити , чи включено місця такого факультету до програми Teraz Wroclaw . Далі  слід зареєструватись  онлайн  на офіційному сайті програми  ( http://study-in-wroclaw.pl/ua ) та надіслати скани  підготовлених документів.  І основне  - пройти тест на знання мови.

7_1_ТЕРАЗ ВРОЦЛАВ

 

   5. Розпочинаючи з 2010 р. на підставі угод, підписаних між місцевою владою міст Західної та Центральної України та міста Любліна започатковано програму безкоштовного навчання для учнів 9-11 класів у  технікумах Любліна, Дембліна та Радома.  Основними вимогами для участі у програмі є базові знання польської мови, зокрема вміння читати, писати та спілкуватися. Вступ  проводиться без вступних іспитів за результатом співбесіди. 

   Кожному учаснику програми гарантується   опіка вихователів та цілодобова охорона, страхуванням у державному фонді охорони здоров'я.

 

  Дізнайтесь більше про підготовку та вступ на безкоштовного навчання з розповіді нашого студентаАБО Ж ЗАПИШІТЬСЯ НА КУРС  СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ВСТУПУ НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ (+38 099 795 67 71 ; +38 096 122 90 70;+38 093 434 88 05)

 

безкоштовне навчання

А про ПОРЯДОК САМОСТІЙНОГО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ читайте за наступним посиланням