Планована дата державного іспиту з польської мови для дітей та молоді 27 - 28 березня 2021 року.
Ukrainian English German Polish Russian

 БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ  У ПОЛЬЩІ

  У 2008 році у Польщі навчалось майже 3000 студентів з України, при цьому переважна більшість на магістратурі. Відповідно ж до даних,  Głównego Urzędu Statystycznego у академічному році 2018 у польських вишах навчалось понад 78 000 іноземних студентів. Серед яких понад 39 000 – це українці ( ознайомитись тесь детальніше про причини обрання польських внз, ви можете за даним посиланням ) .Водночас, не дивлячись на популяризацію навчання в Польщі як в Інтернеті, так і в ЗМІ, мало хто володіє інформацією про можливість безкоштовного навчання.  А вона є, у тому й числі завдячуючи нормам  закону  Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce , що набрали чинності у 2019 році.

Безкоштовно навчатись у польських ВНЗ українські абітурієнти можуть, якщо:

 1. є власником карти поляка ;
 2. отримали рішення про визнання польського походження;
 3. отримали дозвіл на постійне проживання;
 4. є членом родини громадянина країн Евросоюзу, Швейцарсьої Конфедерації або громадянина країн-членів Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA), що мешкає в Польщі;
 5. отримали дозвіл на тимчасове перебування за обставинами, які названі в cт.159 ч. 1 або ст.186 ч. 1 п. 3 та 4 Закону від 12 грудня 2013 р про іноземців;
 6. має статус довготермінового резидента Євросоюзу;
 7. отримали статус біженця в Польщі;
 8. отримали тимчасовий захист на території Польщі;
 9. отримали додатковий захист на території Польщі;
 10. є чоловіком/дружиною, одним з батьків або дитиною громадянина Польщі, який проживає на території Польщі;
 11.  отримали державний сертифікат  з польської мови на рівні С1 

 

 Якщо ж абітурієнт не є власником ні карти поляка, ні карти сталого побиту, ні сертифікатом С1, тобто за правовим статусом є "іноземець"у такому випадку варто скористатись  програмами та проектами, що  фінансуються фондами, урядами країн та самими ВНЗ, зокрема:

   1. Міжнародна програма обміну Erasmus Mundus Scholarships надає можливість студентам, що уже здобувають освіту в українському ВНЗ приїхати на семестр або рік навчання до польського ВНЗ, щоб отримати ступінь магістра. Як правило, стипендія за даною програмою покриває вартість навчання та надає щомісячні виплати стипендіату в розмірі  до 1000 євро.

   2. Урядами Польщі, Чехії, Словачини та Угорщини створена організація International Visegrad Fund (Міжнародний Вишеградський Фонд). Програмою фонду передбачено право абітурієнтів необмеженого віку на обрання як навчального закладу ( будь-якого акредитованого державного чи приватного унiверситету, наукового інституту чи академiї в країнах Вишеградськоi групи - Чехiї, Угорщини, Польщі та Словаччини) так і академічної дисципліни та мови навчання.   Рішення про отримання стипендії приймається на конкурсній основі. Абітурієнти можуть отримати стипендію у розмірі  2000 – 2300 євро залежно від передбаченої програми фінансування та на термін від одного до чотирьох семестрів.  Усю  вище зазначену інформацію можна знайти  на інтернет сторінці Фонду. Водночас,  при поданні заявки та документів, варто звертати увагу на перелік «переможних» спеціальностей минулого року та рейтинг обраного вами навчального закладу.

     3. За промо акціями які проводяться безпосередньо польським ВНЗ, та дозволяють розпочати своє навчання на безоплатній/дофінансованій основі.

        Такі місця для безкоштовного навчання надають наступні польські ВНЗ: Politechnika Warszawska(кількість безкоштовних місць складає близько 1% загальної кількості місць на відповідній формі навчання); Politechnika Łódzka (26 безкоштовних місць для студентів з країн, що не входять до складу ЄС); Uniwersytet Śląski w Katowicach (якщо до 2018 році це було 201 бюджетне місце, то уже на вступну компанію 2019 року програма була майже закрита); Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach...А от вартість навчання у  UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE- за програмами фінансування ЄС, зменшено для українців до 1000 євро у рік. Також,  у 2018 та 2019 роках промо акції запровадили Лодзінський Університет та Університет ім. А.Міцкевича у Познані

       У 2019/2020 році до переліку вищезазначених внз додались UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ ( вступ за конкурсною програмою ) та  WYŻSZA SZKOŁA TURYSTYKI I EKOLOGII W SUCHEJ BESKIDZKIEJ  (стипендіальна програма ректора).

       Окремо, відмітимо, що з допомогою ЮНЕКО ГРУП упродовж 2016 -2019 років  за зазначеними вище програмами,  вступили :

 • Ольга Пушкар (м. Луцьк - 2018 р., напрям логістика) та Ірина Климук (Маневичі - 2019 р., напрям туризм та рекреація) безкоштовне навчання у UNIWERSYTET MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ;
 • Ася Скоромна (м.Звенигородка, Черкаської області, напрям педагогіка) та Максим Луцюк (м. Луцьк, напрям географія) 2019 р - UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY W KRAKOWIE;
 • Анастасія Пилипенко (м. Черкаси, напрям Business on International Market) 2019 р. - Лодзінський Університет;
 • Тарас Нойніц (м. Ковель - 2019 рік, напрям туризм та рекреація) стипендіальна програма Ректора - WYŻSZA SZKOŁA TURYSTYKI I EKOLOGII W SUCHEJ BESKIDZKIEJ ;
 • 2016-2018 р.  Анатолій Пікалюк (м. Любомль, напрям журналістика), Тетяна Тарасенко (м. Любомль, напрям психологія), Руслана Коршунова (м. Біла Церка, напрям філологія), Іван Чечіль (м. Любомль, напрям німецька філологія) - безкоштовне навчання у Сілезькому Університеті в Катовіцах.
 • та як власники карти поляка та карти сталого побуту  2018р та 2019 р. Іван Олексюк (м. Кременець, напрям економетрика Свєнтокшиська Політехніка, Антон Оліда ( м. Луцьк, напрям інформатика, Гірничо - Металургійна Академія у Кракові, Вроцлавський Університет, Економічний Університет у Познані)  Даяна Горбунова (м. Луцьк, напрям європеістика, Університет ім. А. Міцкевича та Краківський Економічний Університет ) Катерина Степчук (м. Хмільник, напрям психологія. -Університет ім. А. Міцкевича та Краківський Економічний Університет) ........

 

7_2 Степендіальні програми

   4. За програмою проектом Teraz Wroclaw, засновниками якої є  міська влада та ВНЗ м. Вроцлава. Цілю проекту є  залучення абітурієнтів, що не мають карти поляка до навчання  на бюджетних / платних місцях  у вроцлавських університетах.  Проект Teraz Wroclaw  не є комерційною програмою, це реальна можливість для кожного абітурієнта самостійно без будь – яких посередників та лишніх  затрат, БЕЗ ІСПИТІВ, - на конкурсній основі вступити на безкоштовне навчання.  Що для цього потрібно? Обравши напрям навчання та ВНЗ, перевірити , чи включено місця такого факультету до програми Teraz Wroclaw . Далі  слід зареєструватись  онлайн  на офіційному сайті програми  ( http://study-in-wroclaw.pl/ua ) та надіслати скани  підготовлених документів.  І основне  - пройти тест на знання мови.

7_1_ТЕРАЗ ВРОЦЛАВ

 

   5. Розпочинаючи з 2010 р. на підставі угод, підписаних між місцевою владою міст Західної та Центральної України та міста Любліна започатковано програму безкоштовного навчання для учнів 9-11 класів у  технікумах Любліна, Дембліна та Радома.  Основними вимогами для участі у програмі є базові знання польської мови, зокрема вміння читати, писати та спілкуватися. Вступ  проводиться без вступних іспитів за результатом співбесіди. 

   Кожному учаснику програми гарантується   опіка вихователів та цілодобова охорона, страхуванням у державному фонді охорони здоров'я.

 

  Дізнайтесь більше про підготовку та вступ на безкоштовного навчання з розповіді нашого студентаАБО Ж ЗАПИШІТЬСЯ НА КУРС  СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО ВСТУПУ НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ (+38 099 795 67 71 ; +38 096 122 90 70;+38 093 434 88 05)

 

безкоштовне навчання

А про ПОРЯДОК САМОСТІЙНОГО ВСТУПУ ДО ВНЗ ПОЛЬЩІ читайте за наступним посиланням